MŮJ PŘÍBĚH

Narodil jsem se v jižních Čechách. V kraji vody a rybníků. Ty a hlavně Lipno, kam jsme s rodiči jezdili na chatu, poskytovaly pro mé začátky s windsurfingem ideální podmínky. Prožíval jsem dětství a prázdniny na vodě, což mě bavilo. V dorostu se miska vah definitivně odklonila od hokeje na stranu windsurfingu. A bylo rozhodnuto.


Windsurfing je pro mě svoboda.

Jen má vlastní hlava krotí vášeň a oheň v srdci, když se řítím po hladině. Moje píle, trénink, odhodlání a motivace dodá rukám sílu udržet plachtu navzdory větru, který se jí snaží urvat pro sebe a pomůže přikovat nohy k prknu, abych neztratil alespoň ten malý kousek země pod nohama. A pak voda, bez které by to prostě nešlo a ke které mě to neomylně táhne. Na vodě jsem to jen já a tyhle čtyři živly. Bez nich bych se neobešel, ale hlavně boj s nimi dělá z mého sportu to pravé dobrodružství. Já a živly, spolu a zároveň proti sobě.

Nejsem vázán na stadion, na ovál, vybavení, posilovnu. Vše co potřebuji si  naložím do obytného auta a vydám se na cesty. Jsem vlastně takovým kočovníkem za větrem a lovcem ideálních podmínek pro surfování. Stále na cestě.  Tím je ta svoboda pro mě maximální. S rodinou a hlavně s malými dětmi všechno to objíždění závodů a cestování nabralo úplně jiné obrátky, ale i tak se to snažíme vyladit a když to jde, trávíme co nejvíc času společně.


Tvrdý trénink, disciplína a odhodlání mě dovedly tam, kde se momentálně nacházím, a to v přípravě na olympiádu v Tokiu. Ani nevím, kam to uteklo, ale je tu moje třetí účast na hrách a já, k vlastnímu překvapení, jako jeden z nejstarších závodníků ve startovním poli. I tak jsem odhodlaný předvést své maximum a zabojovat o nejlepší umístění v rámci OH (což se vzhledem k zúžení počtu startujících jistě podaří 🙂 ).

Buďte v tom se mnou, fanděte a držte palce, už se to blíží!

KL